About us

Zoharum – Polish publishing house with experimental music, existing since 2007. Originally it was created with the intention of publishing albums of the Bisclaveret band. However, the label quickly expanded its formula and evolved in different directions. Today, their catalog includes many more than 250 titles with electronic music, ambient, industrial, experimental, electroacoustic, idm … and is constantly growing … These are mostly CD releases, but also the first vinyls, as well as special editions (with additions and cassettes inclusive). The publishing house is not limited to one style, sound or direction in music. When choosing new titles for their catalog, the authors of it follow only their own preferences, acting in a way “beyond genre divisions”. They collaborate with many artists from Poland and abroad.
They publish both debuting projects and new albums by recognized artists, as well as refresh and bring closer to the new audience the classic and important albums for the history of experimental music. At the same time, they take care of an interesting visual and aesthetic setting of their own “products”.
In addition to publishing, they co-created the Hard Art periodical with Beast of Prey, and sometimes they collaborate on the organization of various concerts, festivals and artistic events.


Maciej Mehring

Producent, właściciel i współzałożyciel wydawnictwa od początku (2007). W Zoharum odpowiada głównie za plan wydawniczy i jego realizację na każdym etapie, z naciskiem na nadzór procesu produkcji, współpracę bezpośrednią z partnerami (labelami, artystami, projektantami etc.). Koordynuje działania i współuczestniczy w różnych zajęciach  zespołu na rzecz działalności wydawniczej. Odpowiada w dużej mierze za identyfikację graficzną wydawnictwa, w tym za projekty materiałów reklamowych oraz część designu do publikowanych tytułów.
Entuzjasta i animator kultury, działający lub wspierający różne działania artystyczne i klubowe, niegdyś dziennikarz i promotor działający w obrębie sceny industrialnej. Prywatnie kolekcjoner muzyki, Dj, wokalista, ex-muzyk projektu Bisclaveret. W wolnym czasie chętnie zajmuje się grafiką, wędruje po górach… uwielbia dobrą literaturę i film.
Kontakt: e-mail: info@zoharum.com


Karolina Zielińska

W Zoharum od 2017 roku. Współtworzy wydawnictwo, pełniąc rolę kierownika biura i koordynując jego działanie, m.in. dbając o sprzedaż SEO i logistykę zamówień detalicznych. Nasz specjalista od spraw trudnych i niemożliwych. Inicjator wielu pomysłów, mających bezpośredni wpływ na niektóre innowacje, zarówno w zakresie publikacji (wydania specjalne, nieszablonowe opakowania czy materiały promocyjne), jak i rozwoju nowych usług i doskonalenia świadczonych przez nas usług.
Prywatnie absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, architekt krajobrazu, trener, z zamiłowania ogrodniczka i florystka. Fanka muzyki elektronicznej, entuzjastka sceny klubowej. Oprócz muzyki i florystyki jej największą pasją w ostatnich latach stała się astronomia i obserwacja nocnego nieba…
Kontakt: e-mail: info@alchembria.pL


Tomasz Maciejewski

Zaprzyjaźniony z wydawnictwem od wielu lat, pojawił się w nim najpierw jako entuzjasta i poszukujący kolekcjoner. Z czasem stał się bardziej aktywnym członkiem grupy, działającej na różnych płaszczyznach aktywności labelu. Często możecie spotkać go na naszych stoiskach instalowanych na różnych festiwalach i wydarzeniach kulturalnych. Logistyka, translatoryka, ale też prace manualne i zaopatrzenie – to główne obszary, za które w znacznej mierze odpowiada w Zoharum.
Na co dzień, zawodowo zajmuje się działalnością związaną z animacją społeczno-kulturalną, hobbystycznie poświęca się działalności teatralnej i rozwija swój warsztat w obszarze teatru tańca. Od lat entuzjasta szeroko pojętej muzyki elektronicznej i klasycznej, a przy tym nałogowy kolekcjoner nośników fizycznych w najróżniejszych formatach. Oprócz muzyki i teatru, szczególne miejsce w jego życiu zajmują ornitologia, wędrówki i kontemplacja natury. Od niedawna sporo czasu poświęca na zgłębienie tajników fotografii nocnej.


Hubert Bednarczyk

Z wydawnictwem związany od 2020 roku. Zajmuje się tutaj głównie działką dot. procesu produkcyjnego, szczególnie na jego ostatnim etapie, odpowiadając m.in.  za terminy, jakość i logistykę z nim związaną. W praktyce oznacza to, że płyty z Zoharum, które posiadacie w swoich kolekcjach, musiały najprawdopodobniej przejść właśnie przez jego ręce i pod jego czujne kontrolujące oko… Inicjuje także różnego rodzaju wydarzenia i działania o charakterze promocyjnym Na co dzień pracuje w branży eventowej, zwykle podejmując się zadań z zakresu inżynierii dźwięku, co też wynika z jego edukacji w tym kierunku. Ponadto można śmiało powiedzieć o nim, że to człowiek pracujący, który żadnej pracy się nie boi. Lista zebranych przez niego doświadczeń zawodowych wygląda imponująco, co też bywa nieraz przydatne w trakcie najróżniejszych realizacji Zoharum. Jego kreatywność, przedsiębiorczość bywają pomocne również dla nas.
Prywatnie fan muzyki. Dj związany z trójmiejskim środowiskiem klubowym. Sporo prywatnego czasu poświęca hodowli roślin i nietypowych insektów, którym zresztą buduje własne terraria. Nie raz zaskoczyć potrafi nietuzinkowym kulinarnym specyfikiem… Raczej dusza towarzystwa… istnieje więc szansa, że mogliście spotkać go na swojej drodze, wszak jego globtroterska natura, rzuca nim często na liczne, nowe i nieznane wcześniej szlaki….