AKTUALNOŚCI WYDAWNICTWA ZESPOŁY SKLEP LINKI O NAS KONTAKT Polski English
RAPOON 'What Do You Suppose?'/'Project Blue Book'2CD // ZOHAR 096-2
Ostoja naszej wytwórni, czyli Robin Storey aka Rapoon, powraca z kolejnym wydawnictwem z nagraniami archiwalnymi. W tym przypadku to trzecia reedycja wcześniejszego albumu, który został w nowej wersji poszerzony o dodatkowy dysk z niepublikowanym wcześniej materiałem. Tym albumem jest pochodzący z 1999 roku ”What Do You Suppose? (The Alien Question)”. Odmienne to wydawnictwo wśród dzieł Rapoon, gdyż oparte jest przede wszystkim na słowie. Kanwą tego projektu są teorie związane z kosmitami i ich obecnością na naszej planecie wygłoszone przez Williama Coopera. Muzyka ma zatem funkcję służebną względem tekstu, jest znacznie bardziej wycofana niż na innych wydawnictwach Rapoon, ale nie czyni jej to jednowymiarową. Wręcz przeciwnie, dzięki przeniesieniu środka ciężkości na warstwę słowną Robin Storey przedefiniował swój język kompozycyjny.
Drugi dodatkowy krążek zatytułowany ”Project Blue Book” to nowy album zmiksowany w bieżącym roku, który wykorzystuje oryginalne ścieżki do ”What Do You Suppose? (The Alien Question)”, ale tym razem jest pozbawiony słów. Efektem jest nawet nie alternatywna wersja oryginału, ale zupełnie inny krążek, gdzie akcenty zostały rozłożone zupełnie inaczej. Więcej tutaj etnicznych wycieczek, choć znajdą się także fragmenty dla miłośników wyciszonego ambientu.
Podwójny album został wydany w digipaku i jest on ściśle limitowany do 500 sztuk. Okładkę zaprojektował Maciej Mehring na bazie obrazów Robina Storeya. Za mastering odpowiada Maciej Bartkowiak. Nad całym procesem wydawniczym czuwał Michał Porwet.
Premiera 23.03.2015
SAMPLE 1
SAMPLE 2
Kup CD album

Kup Digital albumWięcej »

V/A 'Wieża Ciśnień II' // ZOHAR 095-2
Płyta „Wieża Ciśnień 2” stanowi kontynuację pierwszej części wydawnictwa, które ukazało się w 2010 roku pod szyldem Galerii CKiS „Wieża Ciśnień”. Płyty te w pewnym sensie podsumowują blisko dziesięcioletnią aktywność Galerii związaną z prezentacją twórczości artystów dźwiękowych/muzyków poszukujących nowatorskich form twórczej artykulacji (w ramach: wystąpień indywidualnych, części audialnej trzech edycji festiwalu Permutacje – kurator Roman Bromboszcz, trzech odsłon przeglądu Restytucje – kurator Marcin Olejniczak).
Wspólnym mianownikiem dla obu zbiorów utworów jest przestrzeń, w której dochodziło do spotkań twórców, odbiorców i dźwięków. Różnica między tymi płytami dotyczy spójności estetycznej nagrań: w pierwszym przypadku ukazana została repertuarowa różnorodność (wręcz eklektyczność), w drugim przypadku dobór nagrań wpisuje się w ideę Restytucji związaną z akcentowaniem i rehabilitacją dźwięków, które nie są  traktowane jako typowo muzyczne.
Dodatkowym walorem kompilacji ma być fakt, iż znajdujące się na płycie nagrania (koncertowe i studyjne) wcześniej nie były publikowane.
Na płycie znalazły się nagrania następujących artystów: Zenial, Sumpf, Demonszy, Monopium, Sambar, Bachorze, KaLeka, X-NAVI:ET, TER, Micromelancolié i Mirt.
Płyta została wydana w 2-panelowym ekopacku z 4-stronicową książeczką w ściśle limitowanym nakładzie 500 szt. Za okładkę odpowiada Tomek Mirt. Masteringiem zajął się Robert Skrzyński (Micromelancolié/ForrrestDrones).

Premiera: 23.03.2015
SAMPLE
Kup CD album

Kup Digital albumWięcej »

23 THREADS 'Magija’ CD // ZOHAR 094-2

Debiutancki album 23 Threads 'Magija" nagrano w okresie 1994-1995 r. w Ciechanowie. Po raz pierwszy opublikowany został jako CDr w limitowanym nakładzie w 2001 roku przez Furia Musica. W sesji udział wzięli: Marek Marchoff, Dorho Marchoff, Rokitzky, Abramelin, Animal'94, Industry AW.
Nowa wersja albumu została poddana masteringowi, opatrzona nową okładką i doczekała się pierwszej publikacji jako regularny CD.

Materiał dostępny w sprzedaży wyłącznie z nowym albumem ‘Conspicuous Unobstructed Path’.

Premiera: 23.03.2015

SAMPLE
Kup CD album

Kup Digital albumWięcej »

23 THREADS 'Conspicuous Unobstructed Path’ CD // ZOHAR 093-2

23 Threads przerwał dwudziestoletnie milczenie, bo tyle dokładnie minęło czasu od nagrania ich debiutanckiego krążka ”Magija”. 10 utworów składających się na nowy album ”Conspicuous Unobstructed Path” nagrano w Nowym Jorku, w składzie, którego trzon stanowi: Marek Marchoff (Different State), Ingrid Swen, Rafał Janus oraz zaproszeni goście. Trio nazywa własną muzykę macabre folkiem i to określenie doskonale odzwierciedla charakter ich twórczości, podszytej elementami dark czy neofolku, a nawet krautrocka z drobnymi wtrąceniami industrialnych szumów i pulsacji.
W odróżnieniu od macierzystej formacji Different State, Marchoff kładzie duży nacisk na akustyczne brzmienie instrumentów; zarzuca illbientową machinę na rzecz gitar, akustycznych źródeł dźwięku, fletów, djambe i głosu. Istotną rolę odgrywa tutaj warstwa tekstowa, ”Conspicuous Unobstructed Path” to historia pełna metafor, odniesień do tradycji ezoterycznej, wpisanych w opowiadanie kobiety przemierzającej tajemnicze lasy, która podczas tej mistycznej podróży odkrywa siebie na nowo. Rzecz w sam raz dla fanów sonicznej ezoteryki Current 93 czy eteryczności Pearls Before Swine, ale także nowoczesnej psychodelii prezentowanej przez projekty pokroju Opal, Stone Breath, Sunburned Hand of the Man czy nawet Wooden Shjips.

Płyta została wydana w 3-panelowym ekopacku w ściśle limitowanym nakładzie 400 szt. Za okładkę odpowiada Maciej Mehring. Masteringiem zajął się Łukasz Miernik. Dostępny w sprzedaży z debiutanckim krążkiem ”Magija” jako ekskluzywnym dodatkiem.
Data wydania: 23.03.2015

Premiera 23.03.2015
SAMPLE
Kup CD album

Kup Digital albumWięcej »

INNER VISION LABORATORY 'Austeros' CD // ZOHAR 092-2
Austeros” to trzeci materiał Inner Vision Laboratory, ambientowego projektu Karola Skrzypca, w barwach Zoharum po ”Future Chaos” (2011) i ”Perpetua” (2012) oraz dwóch kolaboracyjnych krążkach ”Decline” (2010) nagranym wraz z Hoarfrost i ”Ambit” (2014) wraz Nepenthe.
Na nowej płycie "Austeros" artysta synkretyzuje dźwięki z otaczającej nas rzeczywistości, a sensy i odniesienia nie ilustrują, czy jak dotychczas dekonstruują, ale pozwalają wybrzmieć nowym zupełnie niepoznanym bytom muzycznym, żywcem wyrwanym z przypadkowych, zagubionych transmisji radiowych, kakofonii codzienności, czy bliżej nieskonkretyzowanego eteru.
"Austeros" to album pozwalający rozkoszować się pojedynczymi dźwiękami, serwowanymi z pietyzmem, które dzięki swej minimalistycznej konsekwencji rozbrzmiewają z siłą, uderzającą tym mocniej, im bardziej zagłębimy się w ten swoisty, futurystyczny świat, odchodzący coraz szybciej w niebyt. Po raz kolejny IVLAB pokazuje, że forma jest narzędziem użytecznym w obracaniu utartych schematów wniwecz … by na ich zgliszczach zbudować przesłanie do wysublimowanych zmysłów.
Płyta została wydana w formie ecopaku i jest ściśle limitowana do 300 sztuk. Projekt okładki został wykonany przez Ewę Skrzypiec.

SAMPLE
Kup CD album

Kup Digital albumWięcej »


Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


Created by AlterNation Music Magazine / 2007