AKTUALNOŚCI WYDAWNICTWA ZESPOŁY SKLEP LINKI O NAS KONTAKT Polski English
INDIA CZAJKOWSKA & SEBASTIAN MADEJSKI 'Tańce Snu' // ZOHAR 081-2

”Tańce Snu” to muzyczna podróż poprzez nieoczekiwane i nieodkryte krainy ludzkiej wyobraźni. Tej sonicznej opowieści towarzyszy aura niezwykłości, tajemniczości niczym ze świata baśni. Z bogatej palety brzmień, barw i zaskakujących pomysłów artyści wydobywają subtelne, urzekające pięknem melodie. Tutaj muzyka dawna miesza się z ambientem, orientalne melodie z eksperymentalnymi dźwiękami, folkowa lekkość koresponduje z elementami muzyki bliskiej nurtowi neo-klasyki.

Duet India Czajkowska i Sebastian Madejski stworzył, przy użyciu instrumentów dawnych (viola de gamba, psałterium), fletu, fortepianu, syntezatora, gitar oraz dwóch niekonwencjonalnych głosów, niezwykle sugestywny album, trudny do zaklasyfikowania. Czerpiąc inspiracje z tradycji, wnosi wiele świeżości do muzyki o pozornie skostniałej strukturze. Zaskakująco ciekawy, intrygujący i zachwycający krążek do wielokrotnego odsłuchu.

Premiera: 10.09.2014
SAMPLE
Kup CD album
Kup Digital albumWięcej »

Dag Rosenqvist & Rutger Zuydervelt 'Vintermusik' CD // ZOHAR 080-2
Jeden album, siedem utworów, dwóch ludzi. Kim oni są? Dag Rosenqvist – szwedzki muzyk występujący solo pod swoim nazwiskiem a wcześniej jako Jasper TX i Rutger Zuydervelt – aktywny holenderski artysta dźwięku, znany bardziej jako MACHINEFABRIEK, który dał się poznać również za sprawą publikacji dla Zoharum "Dubbeltjes"  Czym jest "Vintermusik"? Tak naprawdę, to jest inny wznawiany rarytas.
Utwory z tego albumu powstały w 2006 roku i są jednymi z najwcześniejszych śladów skomponowanych przez Daga & Rutgera. Nigdy nie spotkali się w czasie nagrań, użyli Internetu do wymiany plików. Tak tych 50 minut zostało stworzone. To refleksyjna muzyka pełna połyskujących gitarowych dronów, delikatnych melodii fortepianowych i nagrań terenowych, które brzmią czasem  chłodno i ciepło zarazem. Dlatego to najlepszy moment dla tego albumu - odrobina zimowej nuty na koniec lata.
Pierwsza edycja „Vintermusik” została opublikowana wyłącznie na CD-R w limitowanym do 200 kopii nakładzie. Z racji wielu zapytań, postanowiliśmy wydać ten materiał raz jeszcze, tym razem na płycie CD. Mimo upływu lat ten materiał wciąż brzmi świeżo, ciekawie. Jako bonus dodaliśmy inny rarytas, utwór „Feberdröm", pochodzący z 3” CDR, a który daje pełny obraz wczesnych, wspólnych przedsięwzięć Daga i Rutgera.
 ”Vintermusik” wydany jest w 3-panelowym ekopacku w ściśle limitowanym nakładzie 300 szt. Za okładkę odpowiada Rutger Zuydervelt. Masteringiem zajął się Łukasz Miernik. Nad całym procesem wydawniczym czuwał Michał Porwet. 

Premiera: 10.09.2014
SAMPLE
Kup CD album
Kup Digital album
Więcej »

RAPOON & PROMUTE 'Machine River' CD // ZOHAR 079-2
Nie tylko z działalności solowej Robin Storey dał się poznać jako niezwykle płodny kompozytor. Znany jest również z licznych kolaboracji z innymi muzykami z różnych zakątków Świata. Współpracował m.in. z Mykelem Boysem, Wyrm, Pas Musique, Kinder Atom, Cisfinitum, Pacific 231 i innymi. Tym razem stworzył projekt z Shaunem Sandoren alias Promute, aby stworzyć 8 utworów zapadających w pamięć, zwartych na albumie „Machine River”.
Historię ich spotkania najlepiej ujął Shaun Sandor: ta współpraca między Rapoon a Promute jest bezpośrednim efektem trasy „Endless Form” z 2011 roku. Przez kilka nocy z rzędu, w różnych miastach miałem możliwość zagłębić się w wirującej mgle dźwięku wyczarowanego przez Rapoon. Ta muzyka powodowała, że czas stawał w miejscu, a krajobrazy uwodziły mnie. Mało tego, realizując swój elektroakustyczny set podczas moich występów, zdałem sobie sprawę, że koresponduje on w jakiś sposób z muzyką Rapoon. Stworzyłem kilka utworów skomponowanych na domowej roboty instrumentach, gitarze preparowanej, basie i sitarze, które następnie wysłałem do Robina, aby on je zmanipulował, wyedytował i zmontował. Zapytałem swojego przyjaciela Des Kashyapa, czy nie zechciałby zaśpiewać na potrzeby tego materiału, i zgodził się. Robin zaaranżował wszystko i zmiksował.

CD wydane w ekopacku i ściśle limitowane do 500 szt. Na okładce znalazł się obrazek córki Sauna Sandora, a projekt graficzny przygotował Maciej Mehring. „Machine River” również został zmasterowany przez Macieja Barkowiaka. Nad całym procesem wydawniczym czuwał Michał Porwet.

Premiera: 10.09.2014
SAMPLE
Kup CD album
Kup Digital albumWięcej »

RAPOON 'Fall of Drums' CD // ZOHAR 078-2

Minął rok od premiery dobrze przyjętego albumu „To West and Blue”. Po kilku archiwalnych publikacjach (druga część "Seeds in the Tide" oraz specjalna dwupłytowa edycja "The Fires of the Borderlands") a także nowych krążkach wydanych w innych wytwórniach ("Psi-Transient" oraz "Conduits And Estuaries") Robin Storey jako RAPOON prezentuje zupełnie nowe dzieło, zatytułowane "Fall of Drums".

Na tym krążku powraca nie tylko do analogowej elektroniki, ale sięga do etnicznej stylistyki, z której znany był głównie na początku swojej solowej działalności. Prowadzi nas na Bliski Wschód, na pustynie, w opiumowe halucynacje i szepty duchów wśród piasku. 4 długie, hipnotyczne utwory wprawiają w zachwyt, zapraszają do ponad godzinnej podróży w głąb świadomości. Innymi słowy, to jest inny album, jednak najwyższej próby, do której zdążył przyzwyczaić nas Robin Storey.

Album wydany w opakowaniu a’la CD gatefold (replika japońskich wydań) i jest ściśle limitowany do 500 szt. Projekt graficzny, w oparciu o obrazy Robina Storeya, przygotował Maciej Mehring. „Fall of Drums” zostało zmasterowane przez Macieja Bartkowiaka (odpowiedzialnego również za wcześniejsze materiały Rapoon.). Nad całym procesem wydawniczym czuwał Michał Porwet.

Premiera: 10.09.2014
SAMPLE
Kup CD album
Kup Digital albumWięcej »

AQUAVOICE 'Nocturne' CD // ZOHAR 077-2
Druga odsłona AQUAVOICE w barwach Zoharum. Niemal rok po wydaniu bardzo dobrze przyjętego krążka "grey" pojawia się jego następca - album "Nocturne". Materiał muzyczny zapisany na obu tych wydawnictwach powstawał jednocześnie, ale został on podzielony i uporządkowany przez artystę według takiego klucza: "grey" - bardziej chropowate i eksperymentalne oblicze AQUAVOICE,
"Nocturne" - nieco senne, stonowane i kojące pasaże ambientowe. W efekcie otrzymaliśmy drugi, około pięćdziesięciominutowy krążek, na którym znalazło się 11 nowych, nieco ciemniejszych i chłodnych utworów, w których doszukiwać można się inspiracji sztuką skandynawską.
Jak mówi o tym materiale jego autor - Tadeusz Łuczejko: choć nienawidzę zimna na co dzień, uwielbiam je w sztuce, niezwykle inspirująco oddziaływają na mnie dzieła takich artystów jak Arve Henriksen, Jan Garbarek, Lars von Trier, Geir Jennsen czy Eivind Aarset; mam wrażenie, że nadajemy na tych samych falach.
Ów cytat najlepiej oddaje ducha tej płyty. W "Nocturne" rzeczywiście odnajdziemy owo sprzężenie zwrotne, odpowiedź na inspiracje autora także muzyką jazzową, jednak dalej jest to niezwykle bogata, ciekawa, nasycona wieloma dźwiękami muzyka elektroniczna najwyższych lotów.

Premiera: 18.07.2014
Wydawnictwo w ekopacku ściśle limitowane do 500 sztuk.

SAMPLE
Kup CD album
Kup Digital albumWięcej »


Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


Created by AlterNation Music Magazine / 2007