PL
EN

O nas

Zoharum – polskie wydawnictwo z muzyką eksperymentalną istniejące od 2007 roku. Pierwotnie powstało z myślą o publikowaniu płyt zespołu Bisclaveret. Jednak szybko label rozszerzył swoją formułę i ewoluował w różnych kierunkach. Dzisiaj ich katalog liczy sporo ponad 100 tytułów z muzyką ambient, industrial, experimental, electroacoustic, idm… i cały czas się rozrasta… W większości są to publikacje na nośnikach CD, ale pojawiają się również pierwsze nośniki winylowe, edycje specjalne (z dodatkami i kasetami włącznie). Wydawnictwo nie ogranicza się do jednego stylu, brzmienia, czy kierunku w muzyce. Wybierając do swojego katalogu nowe tytuły, prowadzący nim kierują się wyłącznie własnymi upodobaniami, działając niejako „ponad podziałami gatunkowymi”. Współpracują z wieloma artystami z Polski i z zagranicy. 

Publikują zarówno debiutujące projekty, nowe albumy uznanych artystów, jak również odświeżają i przybliżają nowej rzeszy słuchaczy klasyczne i ważne dla historii muzyki eksperymentalnej albumy. Dbają przy tym o ciekawą oprawę wizualną i estetyczną własnych „produktów”.

Poza działalnością wydawniczą, współtworzą razem z Beast of Prey periodyk „Hard Art”, współpracują przy organizacji różnych koncertów, festiwali i wydarzeń artystycznych.

MACIEJ MEHRING

Współwłaściciel, Producent,

Zajmuje się również promocją
oraz grafiką komputerową

KONTAKT:
info@zoharum.com
tel: +48 605 318 630

MICHAŁ PORWET

Współwłaściciel, Producent,

Zajmuje się również dystrybucją .

Kontakt:
distro@zoharum.com

 

RADOSŁAW MURAWSKI

Współwłaściciel,

Zajmuje się techniczną
stroną działań Zoharum.