O nas

Zoharum – polskie wydawnictwo z muzyką eksperymentalną istniejące od 2007 roku. Pierwotnie powstało z myślą o publikowaniu płyt zespołu Bisclaveret. Jednak szybko label rozszerzył swoją formułę i ewoluował w różnych kierunkach. Dzisiaj ich katalog liczy sporo ponad 250 tytułów z muzyką elektroniczną, ambient, industrial, experimental, electroacoustic, idm… i cały czas się rozrasta… W znacznej mierze są to publikacje CD, ale również pierwsze winyle,  a także edycje specjalne (z dodatkami i kasetami włącznie). Wydawnictwo nie ogranicza się do jednego stylu, brzmienia, czy kierunku w muzyce. Wybierając do swojego katalogu nowe tytuły, prowadzący nim kierują się wyłącznie własnymi upodobaniami, działając niejako „ponad podziałami gatunkowymi”. Współpracują z wieloma artystami z Polski i z zagranicy. 

Publikują zarówno debiutujące projekty, nowe albumy uznanych artystów, jak również odświeżają i przybliżają nowej rzeszy słuchaczy klasyczne i ważne dla historii muzyki eksperymentalnej albumy. Dbają przy tym o ciekawą oprawę wizualną i estetyczną własnych „produktów”.

Poza działalnością wydawniczą, współtworzyli razem z Beast of Prey periodyk „Hard Art”, współpracują niekiedy przy organizacji różnych koncertów, festiwali i wydarzeń artystycznych.

 

Maciej Mehring

Producent, właściciel i współzałożyciel wydawnictwa, działającego nieprzerwanie od 2007. W Zoharum odpowiada głównie za plan wydawniczy i jego realizację na każdym etapie, z naciskiem na opiekę procesu produkcji, współpracę bezpośrednią z partnerami (labelami, artystami, projektantami etc.). Koordynuje działania i współuczestniczy w różnych zajęciach  zespołu na rzecz działalności wydawniczej . Odpowiada w dużej mierze za identyfikację graficzną wydawnictwa, w tym za projekty materiałów reklamowych oraz część designu do publikowanych tytułów.  Entuzjasta i animator kultury, działający lub wspierający różne działania artystyczne i klubowe, niegdyś dziennikarz i promotor działający w obrębie sceny industrialnej. Prywatnie kolekcjoner muzyki, Dj, wokalista, ex-muzyk projektu Bisclaveret. W wolnym czasie chętnie zajmuje się grafiką, wędruje po górach… uwielbia dobrą literaturę i film.

Kontakt: e-mail: info@zoharum.com