PL
EN
Book of Dreams Kup CD / Kup Digital Sample
Numer katalogowy

ZOHAR 148-2

Data premiery

14/07/2017

Formaty

CD |

Günter Schlienz

Book of Dreams

Günter Schlienz, jeden z czołowych twórców modularnej elektroniki na styku ambient i new age, wywołał pozytywne reakcje swoim album ”Autumn”, pierwszym wydanym w Zoharum. Teraz powraca z kolejnym wydawnictwem; tym razem jest to reedycja płyty ”Book of Dreams”. Wydana w niewielkim nakładzie 100 egzemplarzy na winylu w ciągu zaledwie kilku tygodni została wyprzedana. Teraz ten doskonały album powraca w poszerzonej o dwa dodatkowe nagrania formie. Płyta zaskakująca, bo zupełnie inna niż ”Autumn”, składająca się z krótszych nagrań z o wiele bardziej rozbudowaną dynamiką.

Oryginalne informacje na temat albumu: “Book of Dreams” zainspirowały notatki, które sporządzałem zaraz po przebudzeniu. Z tamtych dziwnych momentów pomiędzy fantazją a rzeczywistością, gdy wciąż pamięta się obrazy i odczucia ze snu, zanim zostaną zmyte przez myśli i troski codzienności. Kompozycje z tego albumu są próbą ponownego uchwycenia tamtych obrazów i odczuć przy jednoczesnym ponownym spojrzeniu na nie, próbą trzeźwej interpretacji czasami dzikich przygód w stanie sennym.

Album “Book of Dreams” został wydany w 3-panelowym ecopaku w ściśle limitowanym nakładzie 250 szt. Za okładkę odpowiada Rutger Zuydervelt (Machinefabriek). Masteringiem zajął się Niko. Nad całym procesem produkcyjnym czuwał Michał Porwet.

Premiera: 14.07.2017

Tracklista

1. Just Silhouettes
2. The Female Coffee Drinking Dwarf
3. Kafkaesque Speeches
4. Mushrooming
5. Stillleben
6. The Girl with the Cloud Coloured Shirt
7. Diving into the Orange Pool
8. Two Big White Dogs
9. Awaken

http://zoharum.com/wydawnictwa/know-your-new-age/
http://zoharum.com/wydawnictwa/book-of-dreams/
http://zoharum.com/wydawnictwa/autumn/