PL
EN
Kup 2CD / Kup Digital Sample
Numer katalogowy

ZOHAR 179-2

Data premiery

10/06/2019

Formaty

2CD |

HYBRYDS

Dreamscapes from a Dark Side/Voices without a Sound

Kolejna odsłona programu wznowień albumów Hybryds to podwójny krążek zbierający dwa albumy “Dreamscapes from a Dark Side” oraz “Voices without a Sound”. Po znakomicie przyjętej reedycji “Mistrust Authority & Tectonic Overload”, która zawiera bardziej rytmiczne, cybernetyczne oblicze belgijskiego projektu, “Dreamscapes” (oryginalnie wydany w 1996 roku) to powrót w bardzo atmosferyczne rejony. Obok “Soundtrack for the Aquarium” jest to najbardziej ambientowy album w dyskografii Hybryds. Pełne bezruchu kompozycje są przerywane samplami z kilku kultowych filmów (jest też i polski akcent). “Dreamscapes from a Dark Side” to z pewnością wyjątkowy krążek w dyskografii belgijskiego projektu.

Doskonale współgra z nim nieco późniejszy “Voices without a Sound” (płyta zawiera nagrania z lat 1999-2001), oryginalnie wydana pod nazwą Na-Dha. Nagrania na nim zawarte są efektem improwizacji zarejestrowanych na żywo, co także słychać doskonale na tej drugiej płycie z zestawu. Sandy Magthea Nijs ukazuje tutaj nieco bardziej rytualne oblicze swojej muzyki, nieco bliższe wczesnym nagraniom Hybryds. Wciąż jednak jest to zadumana, księżycowa muzyka.

Album został zremasterowany z oryginalnych taśm matek. Sandy Nys, lider Hybryds, jest autorem okładki, która opiera się na obrazkach z poprzednich edycji. Płyta została wydana w digipaku i jest ściśle limitowana do 500 sztuk.

http://zoharum.com/wydawnictwa/dreamscapes-from-a-dark-sidevoices-without-a-sound/
http://zoharum.com/wydawnictwa/mistrust-authority-tectonic-overload/
http://zoharum.com/wydawnictwa/the-ritual-of-the-rave/
http://zoharum.com/wydawnictwa/the-rhythm-of-the-ritual-ein-phallischer-gott/
http://zoharum.com/wydawnictwa/the-ritual-should-be-kept-alive/
http://zoharum.com/wydawnictwa/music-for-rituals/
http://zoharum.com/wydawnictwa/mythical-music-from-the-21st-century/
http://zoharum.com/wydawnictwa/soundtrack-for-antwerp-zoo-aquarium/