Numer katalogowy

ZOHAR 263-2

Data premiery

27/06/2022

Formaty

2CD

NIMH

Early Electronic Works – Caustic/Composite

Numer katalogowy

ZOHAR 263-2

Data premiery

27062022

Formaty

2CD

„Early Electronic Works – Caustic/Composite” dwupłytowa kompilacja wczesnych nagrań Giuseppe Verticchio aka NIMH. Materiał zawarty na obu krążkach został zarejestrowany w połowie lat 90. i dotąd mie został opublikowany na żadnym nośniku. Włoski muzyk od początku eksperymentował z dźwiękiem przy użyciu elektronicznych syntezatorów, efektów, oprogramowania, instrumentów etnicznych i różnego rodzaju źródeł dźwięku.Na „Early Electronic Works” zebrano dwa nieopublikowane prace: „Caustic” i „Composite”, zarejestrowane w różnym czasie, lecz przy wykorzystaniu podobnego instrumentarium,
Nagrania zarejsetrowano na żywo, bez dogrywek i późniejszych manipulacji, wykorzystując jedynie brzmienie wydobyte w czystej formie z elektronicznego instrumentarium, a tym samym prezentujące jego potencjał i dynamikę.
Niniejsza publikacja pozwala również na głębszy wgląd w twórczość włoskiego artysty, z uwzględnieniem również wczesnych eksperymentów Giuseppe Verticchio.Dzięki tej publikacji, przynajmniej dwie z takich sesji ujrzą światło dziennie, by zostać odkryte na nowo i pokazujące twórczość włoskiego artysty w pełniejszym wymiarze.
Album 2CD wydany w 6 panelowym ekopacku. Nakład 300 szt.

Tracklista

CD1: CAUSTIC
Caustic #1
Caustic #2
Caustic #3

CD2: COMPOSITE
Composite #1
Composite #2
Composite #3
Composite #4
Composite #5
Composite #6
Composite #7
Composite #8