Numer katalogowy

ZOHAR 302-2

Data premiery

19/09/2023

Formaty

CD | MC

JARL

Isolation Colours

Numer katalogowy

ZOHAR 302-2

Data premiery

19092023

Formaty

CD | MC

„Isolation Colors” to siódmy album JARLA wydany przez Zoharum. Zawiera siedem kompozycji zatytułowanych odpowiednio Circle 1-7, z których każda reprezentuje jeden z kolorów w odniesieniu do jego symboliki i nastroju, z jakim się on kojarzy. Tytuł albumu odsłania, zawarty koncept, skupiający się na istocie barw i ich zależności wobec zjawiska izolacji. Rozwija się najpierw od skali szarości poprzez niebiesko-szary (siny), niebieski, czarny, biały, by znów przejść do skali szarości oraz ślepoty umiejscowionej w punkcie w którym brak kolorów.
Koncept malowany jest dźwiękami syntezatorów analogowych, z których Jarl wydobywa coś w rodzaju psychodelicznego brzmienia,hipnotycznego, kosmicznego, melodyjnego, intensywnego, ale niekiedy też powściągliwego i wycofanego w zależności od tego, w jakim jawi się odcieniu. Izolacja, smutek, złość, strach, mrok, nędza, separacja, ale także niewinność, inspiracja i spokój to tematy, które można przełożyć na kolory, toteż ich interpretacja zależy w dużej mierze również do słuchacza.
Sześć barw wyodrębnionych ze skali.
W pewnym sensie niniejsze wydawnictwo stanowi nawiązanie do wcześniejszych publikacji, zawierających w tytule słowo „kolor”, jak „Turbulence-„, „Amygdala-„, „Hypnosis-” i „Misophonia Colours”, jednak „Isolation Colours” brzmi inaczej i realizuje tematykę w zupełnie odmienny sposób.
Album dostępny na CD, kasecie i w wersji cyfrowej.

Tracklista

CIRCLE- 1 – Grey- Scale One
CIRCLE- 2 – Blue Grey- (Livid)
CIRCLE- 3 – Blue
CIRCLE- 4 -Blindness
CIRCLE- 5- Black
CIRCLE -6- White
CIRCLE- 7- Grey- Scale Two