Numer katalogowy

ZOHAR 313-2

Data premiery

09/12/2023

Formaty

CD | LP | MC

SCHRÖTTERSBURG

Kosmogonia

Numer katalogowy

ZOHAR 313-2

Data premiery

09122023

Formaty

CD | LP | MC

Ostatnią, zaplanowaną na 2023 rok publikacją jest najnowszy, już szósty, studyjny album płockiej grupy SCHRÖTTERSBURG, zatytułowany „Kosmogonia”, który ukaże się 9 grudnia.
Atonalny, psychodeliczny plemienny industrial oparty na szumie, hałasie i ciemnych nowofalowych teksturach. Trans, rytm upadającego miasta rozpoczyna rytuał przenoszący do rdzenia Ziemi – miejsca powstania i narodzin wszystkiego… Podobnie, jak w przypadku dwóch poprzednich tytułów, materiał „Kosmogonia” ukaże się na 3 nośnikach, czyli na winylowym longplayu, na CD oraz kasecie, dzięki kooperacji czterech labeli: Zoharum, DIY Koło, Bat-Cave oraz N.I.C. Rec.
Znalazło się na nim siedem nowych utworów, zaaranżowanych i nagranych w czteroosobowym składzie, w którym muzycy koncertują już od dłuższego czasu. To też przełożyło się na nowe, jeszcze nieco inne niż dotychczas, brzmienie albumu. Można zaryzykować stwierdzenie, że :Kosmogonia” to najcięższy materiał w dorobku płockich muzyków. Należy jednak zaznaczyć, że ciężar nie jest jedynym wyróżnikiem, za pomocą którego można odróżnić najnowszy krążek z reszty dyskografii. To raczej naturalna zmiana wynikająca z faktu ciągłych poszukiwań muzycznych, które zaczynają się tam, gdzie wybrzmiewają ostatnie dźwięki „Om Shanti Om”, by rozpierzchnąć się w nowych, dotąd jeszcze nie eksplorowanych kierunkach. Oczywiście nowe, będące elementem niespodzianki, nie przekreśliło dotychczasowego charakteru zespołu. Nadal słychać, że jest to nieustannie zmieniający się, lecz z całą pewnością nadal zespół SCHRÖTTERSBURG. Album ponownie zarejestrowano pod czujnym okiem i uchem Michała Kupicza. Oprawa graficzna autorstwa Tomka Mirta.

Tracklista

1.Ananta
2.XII Le Pendu
3.Djab
4.Terra Sancta
5.Poza Ciałem
6.Z Nicości w Słońce
7.Terra Ignota