Numer katalogowy

ZOHAR 300-2

Data premiery

14/07/2023

Formaty

2CD

WHALESONG

Leaving A Dream

Numer katalogowy

ZOHAR 300-2

Data premiery

14072023

Formaty

2CD

’Leaving a Dream’ to ponad 120 minut muzyki łączącej najróżniejsze gatunki muzyczne w jedną spójną całość. Dźwiękowa uczta złożona z oślepiającego światła, nadziei, snów. Swoisty niekończący się strumień świadomości, soniczne kino dla wszystkich, którzy uwielbiają zatracić się w dźwięku. W nagraniach pojawili się gościnnie m.in. Attila Csihar (SUNN O))), MAYHEM), Steve Blanco (IMPERIAL TRIUMPHANT), Wukir Suryadi (SENYAWA) i wielu innych znakomitych muzyków,. jak wibrafonista Tomasz Herisz, saksofonista Aleksader Papierz, czy pianista Miro Snejrd z HERR LOUNGE CORPS.

Whalesong to eksperymentalny kolektyw z Tarnowskich Gór i od lat główny zespół Michała Kiełbasy (Grave of Love, Lugola, Harmony of Struggle, NHC). Chociaż twórczość grupy wymyka się wszelkim możliwym definicjom i jednoznacznemu zaszufladkowaniu, to można w niej doszukać się nawiązań do takich gatunków jak industrial, noise rock, no wave, drone, jazz i post rock. W swoich kompozycjach, trwających nieraz po kilkanaście minut, atakują ciężarem, dynamiką i hipnotycznymi frazami, miażdżąc potężnym, momentami wręcz przytłaczającym brzmieniem gitar, któremu nieustannie wtóruje plemienny, mechanicznie wybijany rytm. Do tego celu muzycy wykorzystują zarówno klasyczne „rockowe”, jak i to bardziej niekonwencjonalne instrumentarium, spośród różnego rodzaju perkusjonaliów, choćby: gong, cymbały, dzwony rurowe, mellotron, a nawet przedmioty codziennego użytku, elementy ze złomu, jakieś kawałki blach czy piły tarczowe.

Album ukaże się jako 2CD oraz w wersji cyfrowej 21 lipca nakładem Zoharum oraz Old Temple, a jesienią na kasecie we współpracy z Three Moons Records.

Tracklista

01 Enter
02 Forgive
03 Believe Us
04 Leaving a Dream
05 Here I am
06 We Have Never Really Lived
07 Hope
08 Bright Behind Your Eyelids
09 Ascend!
10 Struggle
11 Drinking from the Gutters of Descension

12 We Are Free
13 A Distant Memory
14 Endless
15 From the Ashes
16 shekissedmewithhervenomouslips