Numer katalogowy

ZOHAR 314-2

Data premiery

30/01/2024

Formaty

CD

NAKTYS

Liturgia

Numer katalogowy

ZOHAR 314-2

Data premiery

30012024

Formaty

CD

Debiutancki krążek projektu NAKTYS. Jego przedsmak stanowił internetowy singiel „Hermeneutyka”, opublikowany na naszych profilach bandcamp i youtube w grudniu minionego roku.
„Liturgia”, bo taki jest tytuł pełnego albumu, zawiera łącznie 10 utworów, charakteryzujących się dużą rozpiętością gatunkową, gdyż Naktys hipnotyzuje słuchacza chwytliwymi melodiami, opartymi na transowych frazach, czasem przełamanych wszechogarniającą industrialną gęstością brzmienia. W swojej twórczości eksploruje obszary alternatywnego rapu, galopującego EBM i niepohamowanego noise. Nie opiera się na zamkniętych, skończonych formułach, traktując swoją muzykę jako pretekst do ciągłej reinterpretacji, wierząc, że ważniejsza jest sama droga niż obrany na początku cel. Przy tym istotną rolę odgrywa tutaj warstwa liryczna, którą twórca stawia na równi z muzyką. Dokonuje za jej pomocą swoistej postmodernistycznej dekonstrukcji zjawisk, które go otaczają, zadając elementarne pytania filozoficznie, sławiąc zwątpienie i emanując przy tym iście punkową energią. Poprzez quasi-modernistyczną poetykę, a także poruszając się w logice rozmytych esejów filozoficznych, stawia odpór ogólnikowym prawdom, głoszonych przez wielu.
Projekt Naktys narodził się w Gorzkowicach, obecnie rezyduje w Łodzi, ale najbardziej czuje się reprezentantem Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie idea powołania projektu do życia w takiej formie zrodziła się w głowie Grzegorza Mirczaka – chłopaka, który pragnie tylko (a może „nie tylko” ?) tworzyć muzykę, z którą możecie zapoznać się dzięki niniejszej publikacji.
Za mastering materiału odpowiada Rafał Sądej z projektu Moan natomiast designem albumu zajęło się albo.studio.
CD w sześciopanelowym digipacku.

Tracklista

1. Introwersja
2. Postmodernizm
3. Hermeneutyka
4. Hipnagogi
5. Pustynia
6. Noc
7. Świadomość
8. Fabryka
9. Psychologia
10.Kosmos