PL
EN
Kup 2CD / Kup Digital Sample
Numer katalogowy

ZOHAR 136-2

Data premiery

27/02/2017

Formaty

2CD |

EXPO 70

Live in the Pit – KFJC 89.7FM

Expo 70 wyrasta na jeden z czołowych projektów związanych z Zoharum. Dotychczas wspólnie wydaliśmy trzy pozycje związane z tym projektem. Pierwszą z nich był nowy album ”Frozen Living Elements” zawierające trzy space-rockowe improwizacje wykonywane przez trio dowodzone przez Justina Wrighta. Wraz z tym krążkiem ukazała się reedycja ”Corridors to Infinity” wzbogacona o dodatkowy dysk. Ten podwójny album to prawie dwie godziny inspirowane organowym krautrockiem. Trzecią pozycją jest ”Solar Drifting”, kompilacja nagrań z mniejszych formatów, ukazująca projekt w krótszych, bardziej zwięzłych formach.

Czwartą pozycją Expo 70 w katalogu Zoharum jest podwójny album ”Live in the Pit-KFJC 89.7FM”. Zbiera on dwa wydane osobno w niewielkich nakładach koncerty, które odbyły się w kalifornijskim radiu KFJC w 2008 i w 2010 roku. To dwie rozimprowizowane suity grane przy minimalnych środkach wyrazu. Hipnotyczne, leniwe dźwięki gitary wspierane szczątkowymi partiami automatu perkusyjnego to idealna ścieżka dźwiękowa dla pilotów statków kosmicznych, choćby i tych wyimaginowanych. Gdzieś daleko w tle słychać echa koncertowej strony ”Ummagumma” Pink Floyd, ”Atem” Tangerine Dream, “Trip-Flip Out-Meditation” Zweistein czy “Impressionen ’71” Damenbart.

Album wydany w kartonowym rozkładanym opakowaniu a’la japońskie repliki winylowei jest ściśle limitowany do 500 sztuk. Projekt okładki został wykonany przez Justina Wrighta. Nad całym procesem wydawniczym czuwał Michał Porwet.

Tracklista

CD 1. Live in the Pit – KFJC 89.7FM August 20, 2008
CD 2. Live in the Pit – KFJC 89.7FM November 6, 2010

http://zoharum.com/wydawnictwa/mother-universe-has-birthed-her-last-cosmos/
http://zoharum.com/wydawnictwa/live-in-the-pit-kfjc-89-7fm/
http://zoharum.com/wydawnictwa/solar-drifting/
http://zoharum.com/wydawnictwa/frozen-living-elements/
http://zoharum.com/wydawnictwa/corridors-to-infinity/