PL
EN
Kup 2CD / Kup Digital Sample
Numer katalogowy

ZOHAR 184-2

Data premiery

10/06/2019

Formaty

2CD |

ESCAPE FROM WARSAW

Materia’ / SANTA MARTA & KAROL SU/KA ‘Czas Snu

Karol Su/Ka po wielu latach nieobecności w Zoharum powraca ze swoją muzyką do naszego katalogu. Prezentowana publikacja to dwupłytowy album, ukazujący dwa różne oblicza jego twórczości. ESCAPE FROM WARSAW (niegdyś ARKONA) prezentuje stylistykę, znaną z wcześniejszych nagrań; sporo tutaj dubujących rytmów, elektropunkowego czadu, momentami nawet parkietowych struktur rytmicznych oraz cytatów zaczerpniętych z różnych źródeł, wymieszanych w charakterystycznym dla EFW psychodelicznym sosie. Trochę w tym pozornie puszczonego oka (wynikającego być może z użycia instrumentarium i konwencji electroclashowego pastiżu). Jednak w znacznej mierze traktuje o o rzeczach ważnych. W prostych tekstach, jakie lubi układać Karol, zawarł wiele tematów, które dają do myślenia, o ekologicznym zagrożeniu, o nowoczesnym życiu, o samotności etc. Z jednej strony jest to muzyka zaangażowana, a z drugiej strony dająca wiele przyjemności z samego słuchania.

Drugi krążek należy do duetu sygnowanego jako Santa Marta / Karol Su/Ka „Czas Snu”. Kompozycje na nim zawarte stanowią ilustracje do intrygujących wierszy Marty Olszewskiej. Muzyka Karola przesuwa się z elektropunku w stronę ambientowych struktur, przestrzennych kompozycji, o wiele bardziej subtelnych i intymnych.

Pierwotnie oba te krążki ukazać miały się jako osobne publikacje, jednak zestawione w ten sposób wydały się idealnym uzupełnieniem niczym taoistyczne ying-yang.

Dwupłytowy album wydany w ekopacku, w nakładzie 350 szt. Projekt graficzny autorstwa Karola Su/Ki.

http://zoharum.com/wydawnictwa/materia-santa-marta-karol-suka-czas-snu/