Mindrotation

Numer katalogowy

ZOHAR 265-2

Data premiery

03/10/2022

Formaty

CD | MC

JARL

Mindrotation

Numer katalogowy

ZOHAR 265-2

Data premiery

03102022

Formaty

CD | MC

Prezentujemy nowy, już szósty dla Zoharum album. Podobnie jak na „Hyperacusis” i „Phonophobia” (2021), muzyk podejmuje się tematyki z zakresu ludzkiej psychiki, przekładając je na język muzyki, penetrując za jej pomocą, jeszcze głębsze obszary naszej jaźni. Muzyka zawarta na „Mind Rotation”, podobnie jak w przypadku wcześniejszych publikacji Jarla, charakteryzuje się czymś w rodzaju psychodelicznego, elektronicznego brzmienia, opartego na budowaniu wolno rozwijających się struktur dronowych, wykorzystaniu metalicznych, elektryzujących sampli osadzonych w szerokim paśmie dźwięków.
„Mind Rotation” składa się w sumie z 5 części, oznaczonych tytułami, odnoszącymi się do różnych stanów umysłu. Pierwsze dwie to wariacja umysłu, która w swoim wymiarze należą do najjaśniejszych, jakie kiedykolwiek Jarl nagrał przy użyciu syntezatora arrpegio sekwencera. Z kolei późniejsze trzy odnoszą się kolejno do symptomów, izolacji i zaburzenia umysłu, zdecydowanie mając chłodniejszy i bardziej mroczny ton. Można odczytać tutaj cały przebieg psychiki w różnych stanach; wychodząc od mocy inspiracji, energii, kreatywności, spokoju, przechodząc do niepokoju, rozpaczy, destrukcji i izolacji, by po piątej części bezpowrotnie oddalić się jeszcze bardziej w głąb siebie. Teraz już wszystko jest jasne, to musiało się wydarzyć. ..
Album dostępny jest w dwóch wersjach: na CD limitowanych 300 egzemplarzy oraz na kasecie wydanej w ultralimicie 30 egzemplarzy.

Tracklista

Part 1 – Mind Variation
Part 2 – Mind Deimension
Part 3 – Mind Symptoms
Part 4 – Mind Isolation
Part 5 – Mind Disorder