Numer katalogowy

ZOHAR 306-4

Data premiery

07/10/2023

Formaty

MC

DEAD FACTORY / MOAN

Onset Of Oblivion / Abandoned Heritage

Numer katalogowy

ZOHAR 306-4

Data premiery

07102023

Formaty

MC

Dwa projekty dark ambientowe z Górnego Śląska: MOAN i DEAD FACTORY na wydawnictwie, będącym zwieńczeniem ich dotychczasowej współpracy, wspólnie zagranych koncertów i przyjaźni, jaka łączy muzyków od wielu lat.
Limitowana edycja na kasecie zawiera w sumie dwie EPki, dostępne dotąd wyłącznie w wersji cyfrowej za pośrednictwem zespołowych profili bandcamp, opublikowane odpowiednio: „Onset Of Oblivion” w 2022 roku, a „Abandoned Heritage” w 2023 roku.
Zawarty na nich materiał stanowi zapis wielu sesji, podczas których każdy z projektów miał w równym stopniu wpływ na jego ostateczny kształt. Niniejsza publikacja to świetne uzupełnienie dyskografii zarówno DEAD FACTORY jak i MOAN, odsłaniające charakter ich twórczości z nieco innej perspektywy, bo przepuszczony przez filtr interakcji, wymuszającej poniekąd dekonstrukcję pierwotnie założonych pomysłów, zmianę koncepcji już na etapie postprodukcji.
W efekcie mamy do czynienia z bardzo ciekawym, wypracowanym wspólnie materiałem muzycznym, opartym na dialogu artystów, wywodzących się z podobnego środowiska, inspirujących się niekiedy podobnymi zjawiskami, a przy tym potrafiącymi zachować indywidualny język, przekładający się tutaj na barwy, emocje, źródła generowanych dźwięków, odciskający wyraźnie swe piętno na tych pięciu długich, zwartych i klimatycznych kompozycjach wypełniających dwie strony kasety…