Numer katalogowy

ZOHAR 274-2

Data premiery

10/12/2022

Formaty

CD

RAPOON

Skulls On The Plains Of Turkey

Numer katalogowy

ZOHAR 274-2

Data premiery

10122022

Formaty

CD

Na najnowszym krążku Robin Storey ponownie zaprasza nas do muzycznej wędrówki bliżej w egzotyczny świat orientu, mieniącego się wieloma delikatnie utkanymi miniaturami, opartymi na strzępkach melodii, słyszanych jakby w fazie głębokiego snu, gdy docierające do nas z oddali dźwięki i obrazy, delikatnie wypełniają przestrzeń, sprawiając wrażenie jej integralnej części. Z dziewięciu utworów wypełnionych plemienną rytmiką, wokalizami i szeroką paletą barw, wyłania się niezwykle spójny, lekko pulsujący, ambient w duchu najlepszych albumów Rapoon. Skulls On The Plains of Turkey” to także swoista muzyczna opowieść, zainspirowana, jedną z tych chwil, kiedy otaczająca przestrzeń i pozornie zwykłe zadarzenia skłaniają nas do głębszej refleksji, a którą muzyk wspomina mniej więcej tak:

Siedząc przy stoliku przed barem nad brzegiem morza w Chanii, obserwując rozbijające się fale i ciesząc się pięknem tego miejsca, obserwowałem kulę białego światła przemieszczającą się zza wschodniego cypla i znikającą za zachodnim. Poruszała się z prędkością niemożliwą dla łodzi ani samolotu. Rozejrzałem się, żeby zobaczyć, czy ktoś jeszcze zauważył… ale wszyscy tylko wpatrywali się w szklane ekrany swoich telefonów.
W filmie Terminator 2 młody John Connor pyta terminatora „nie zrobimy tego, prawda? Ludzie, mam na myśli”.

To wszystko można odczytać gdzieś z drobnych fraz i kompozycyjnych struktur, na których oparto ten medytatywny, nieco refleksyjny koncept.

CD w 6panelowym digipacku.

Tracklista

1. Let dust rise and blow asunder
2. In Lasting visions
3. Virmana clouds
4. Call spirits of air
5. To keep the tell
6. The bending path forgets
7. Raise voice in choirs
8. The night bells shine
9. Skulls on the plains of Turkey

All instruments, compositions, words, artworks by Robin Storey