PL
EN
The Ritual of the Rave Kup 2CD / Kup Digital Sample
Numer katalogowy

ZOHAR 151-2

Data premiery

19/09/2017

Formaty

2CD |

HYBRYDS

The Ritual of the Rave

Od kilku lat Zoharum wznawia kolejne płyty belgijskiej legendy sceny niezależnej Hybryds, których dotychczas ukazało się pięć. ”The Ritual of the Rave” jest szóstą pozycją w tej serii reedycji i jest rozszerzoną edycją płyty z 1995 roku. Album nic nie stracił ze swojej świeżości przez te lata. To elektronika z silnymi wpływami ambient i muzyki etnicznej zamkniętych w sześciu długich, powoli rozwijających się kompozycjach. Gdzieniegdzie pojawiają się elementy rytmiczne zaczerpnięte wprost z techno (co zapowiadało kolejne propozycje belgijskiego projektu). ”Icarus” czy ”Sjamanistic Dream” to nadal klasyczne kompozycje w katalogu Hybryds.

Jest to też jedna z rozszerzonych edycji klasycznych płyt. Drugi krążek pokazuje, czym był Hybryds na koncertach w okresie nagrywania płyty (na występ składa się pięć nagrań z 1995 roku). Dodatkowo mamy tutaj trzy nagrania studyjne. Pierwsze należy do kolaboracyjnego projektu Hydra, którego jedyne oficjalne nagranie ukazało się na składance ”The Uncertain Future” nakładem Antler. Pozostałe dwa to wczesne nagrania Hybryds z 1988 roku, nagrane przez Magthea w duecie z Markiem Burghgraeve z Klinik. Jedno z nich, ”Octahedron” znalazło się na absolutnie pierwszym singlu projektu.

Album został zremasterowany z oryginalnych taśm matek przez samego Sandy’ego Nysa. On jest także autorem okładki, która opiera się na obrazkach z poprzednich edycji. Płyta została wydana w digipaku i jest ona ściśle limitowana do 500 sztuk.

http://zoharum.com/wydawnictwa/dreamscapes-from-a-dark-sidevoices-without-a-sound/
http://zoharum.com/wydawnictwa/mistrust-authority-tectonic-overload/
http://zoharum.com/wydawnictwa/the-ritual-of-the-rave/
http://zoharum.com/wydawnictwa/the-rhythm-of-the-ritual-ein-phallischer-gott/
http://zoharum.com/wydawnictwa/the-ritual-should-be-kept-alive/
http://zoharum.com/wydawnictwa/music-for-rituals/
http://zoharum.com/wydawnictwa/mythical-music-from-the-21st-century/
http://zoharum.com/wydawnictwa/soundtrack-for-antwerp-zoo-aquarium/