23 THREADS

23 THREADS

Początki 23 THREADS sięgają połowy lat 90. kiedy Marek X. Marchoff mieszkał jeszcze w Ciechanowie. Wówczas zarejestrował w pierwszym składzie materiał „Magija”, który został opublikowany na CD-r przez Perun Records. Po tej publikacji 23 Threads zagrało jedynie dwa koncerty, aby później zawiesić działalność, a Marek zajął się swoim macierzystym projektem Different State, z którym działa aktywnie do dzisiaj.

Po namowie Macieja Mehringa z Zoharum postanowił powołać 23 Threads ponownie do życia, aby grać krautrock-macabre folk.

Najpierw zaczął poszukiwać odpowiedniej wokalistki. Poznał Ingrid Swen w sklepie wspólnego przyjaciela. Ich drogi skrzyżowały się, gdy Ingrid również szukała muzyków, z którymi mogłaby współpracować. Wkrótce rozpoczęli próby, podczas których stwierdzili, że brakuje im basisty. Pomyśleli więc o Rafale Janusie, z którym Marek grał wcześniej, w innych projektach.

W tym składzie muzycy zaczęli nagrywać materiał, który znalazł się na krążku ‘Conspicuous Unobstructed Path’ (opublikowany przez Zoharum w 2015 roku).

Ostatnie aktualności związane z artystą

Nie żyje Marek Marchoff (Different State, 23 Threads).

Nastał szczególnie smutny czas dla środowiska industrialnego w Polsce. Nie tak dawno żegnaliśmy Tomka Twardawę (Genetic Transmission), a dzisiaj dotarła do nas przykra wiadomość zza oceanu, serce Marka Marchoffa przestało bić… Odszedł nagle, bez zapowiedzi, pozostawiając w żałobie ukochaną Ingrid, córkę Laurę i najdroższą jego sercu matkę. Bez wątpienia zapamiętamy go jako niezwykłego człowieka, wspaniałego […]

| Czytaj więcej