PL
EN
aquavoice

AQUAVOICE

AQUAVOICE – Projekt muzyczny, za którym stoi Tadeusz Łuczejko – powstał w 1999 roku. W 2001 roku zostaje laureatem złotej dziesiątki plebiscytu słuchaczy radiowej “Trójki” na najlepsze nagranie muzyki elektronicznej.

AQUAVOICE publikował albumy z muzyką elektroniczną dla Requiem Records i Generator (Płyta „Cold” znalazła się na pierwszym miejscu wśród najchętniej kupowanych płyt z katalogu tego drugiego wydawcy).

Występował obok takich artystów, jak: Tomasz Stańko, Józef Skrzek, Marek Hołoniewski, Banco de Gaia, HIGHER INTELIGENCE AGENCY, Robin Guthrie (COCTEAU TWINS), Marek Biliński czy Wojtek Konikiewicz.

Od roku 2003 Tadeusz Łuczejko jest organizatorem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowych Prezentacji Muzycznych “AMBIENT”, które corocznie odbywają się w Gorlicach. Kompozytor, pasjonat, artysta.

Jako plastyk, przez siedem lat projektował ilustracje książkowe współpracując z takimi wydawnictwami jak “Iskry”, “Alfa” – Warszawa, “PiK” – Katowice czy “ART” w Kielcach. Za swoje plakaty otrzymał kilka nagród i wyróżnień. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych między innymi w Dani, na Słowacji oraz w Polsce.

W roku 2007 Tadeusz Łuczejko został wpisany jako artysta do międzynarodowej encyklopedii “Who is Who”.
W Zoharum ukazały się do tej pory 3 albumy:
Grey‘, ‘Nocturne‘, ‘Early Recordings

http://zoharum.com/wydawnictwa/silence/
http://zoharum.com/wydawnictwa/early-recordings/
http://zoharum.com/wydawnictwa/nocturne/
http://zoharum.com/wydawnictwa/grey/