PL
EN

EXPO 70

Expo 70 jest znany w środowisku muzyki eksperymentalnej, psychodelicznej czy drone jako jeden z najlepszych wykonawców tych gatunków. Za projektem stoi Justin Wright tworzący muzykę na bazie improwizacji pod szyldem Expo 70 od 2003 roku i nagrał wiele albumów, które są poszukiwane przez miłośników muzyki na całym świecie. Kompozycje Wrighta oparte na organicznych dronach były porównań do Briana Eno, Ash Ra Tempel, A.R. & Machines, Tangerine Dream, SunnO))) i Earth, ale nigdy nie brzmiały jak kopia któregokolwiek z tych artystów.

Wright dzielił scenę i afisze festiwalowe z Gnod, Hansem-Joachimem Roedeliusem, Damo Suzuki, Silver Apples, MV & EE, White Hills i Billem Orcuttem. Jego występy wzbogacone są o aspekt wizualny: Wright siedzi po turecku przed stosem wzmacniaczy, zmuszając tym samym publiczność do siedzenia razem z nim, gdy buduje powoli swoje dźwiękowe krajobrazy, które ewoluują w kierunku psychodelicznego brzmienia z elementami impulsów elektronicznych i tonów.

W ubiegłym roku Wright stworzył trzyosobową wersję swojego projektów, który w trakcie występów na żywo zyskuje nowych odbiorców i odkrywania nowe dźwiękowe wymiary. Trio to nadal eksploruje głębokie soniczne faktury Wrighta dodając repetytywne brzmienie basu i bębnów, tym samym brzmiąc jak Black Sabbath grający Pink Floyd z surowością wczesnego Hawkwind.