PL
EN

HOARFROST

HOARFROST jest projektem dark ambient/industrial, stworzonym w 2006 roku na Śląsku, przemysłowym regionie Polski.

Pierwszy album HOARFROST – „Dungeon” wydawnictwa Kaos-Ex-Machina – ukazał się na początku 2007 roku. Był historią ludzkiej izolacji i niemożliwości ucieczki od bólu. W KEM HOARFROST opublikował także utwory na dwóch kompilacjach oraz split z Mrokiem „The girl, who loved tattoos”, inspirowany Ilsą Koch, sadystyczną żoną komendanta obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie.

W 2008 roku HOARFROST wziął udział w kompilacji wydawnictwa Eastern Front z utworem „Insanus” Pierwszym długogrającym CD HOARFROST i oficjalnym debiutem było “Ground zero”, wydane we wrześniu 2008 przez Zoharum. To 37-minutowy opis krajobrazu wyłaniającego się z nieznanego kataklizmu, prezentujący ruiny, rumowiska stali, kurz fruwający w powietrzu, rdzę i odłamki oraz walące się konstrukcje.

Rok później – w kolaboracji z INNER VISION LABORATORY – HOARFROST nagrał CD „Decline” , poprzedzone singlem „Broken waltz” (oba wydane przez Zoharum). HOARFROST uczestniczył także w kompilacjach Zoharum „Amalgame” i “Sensitive data” oraz kompilacji wydawnictwa Mizantrophy “Still the same after years”, Dotąd HOARFROST występował na żywo w Polsce i Irlandii.