PL
EN

Orryelle Defenestrate-Bascule

Orryelle Defenestrate-Bascule – pielgrzym, mag chaosu, malarz, muzyk, pisarz – jednym słowem artysta totalny. Praktykuje Adinath tatrę, Aghori, Thelemę oraz Gnostyczne Voodoo.
Pochodzi z Australii, występuje jako muzyk oraz prezentuje swoje prace na całym świecie.
Dyrektor the Metamorphic Ritual Theatre Company. Nawet, gdy występuje solo podczas swoich podróży, jego muzyczne występy zawierają elementy tańca, teatru oraz rytuału, znanego z działalności niniejszego teatru.
Podczas koncertów posługuje się głównie głosem oraz grą na skrzypcach; czasem korzysta również z eksperymentalnych elektronicznych tracków z różnych kolaboracji z całego świata.

Jego występy to dynamiczne inwokacje, kombinacja struktur poszczególnych utworów i spontanicznych improwizacji.

Projekt 156 = Musick to eksperyment na polu magicznej muzyki nagranej przez członków The HermAphroditic ChAOrder of the SILVER DUSK, zwykle wykorzystywanej przez nich w kontekście rytuału lub inwokacji, która następnie zostaje rozwinięta w dalszym procesie twórczym przez innych artystów pochodzących z różnych miejsc na globie.
Styl muzyczny zawarty na niniejszym albumie rozciąga się od neoklasycznego dark ambientu opartego na brzmieniach elektronicznych, eksperymentów z użyciem zróżnicowanego instrumentarium do prostych dźwięków, odwołujących się do pierwotnych rytuałów Hekate, bazujących na brzmieniach dzwonków, bębnów itp. Na album składają się pojedyncze improwizacje z różnych występów członków The HermAphroditic ChAOrder of the SILVER DUSK zarejestrowanych podczas przedstawień ‘She shall Ride He’ w Melbourne i zsynchronizowanych z innymi działaniami członków grupy w Stanach Zjednoczonych, Europie i Korei.
Orryelle przedstawiając koncept albumu powołuje się na tradycję Thelemy. Nadając albumowi tytuł 156=Musick Babalon Kaos odwołuje się do poematu składającego się ze 156 słów autorstwa A. Crowleya oraz do sanskrypcji słowa Magick (Magija) wydobywając z niego erotyczny aspekt magii seksualnej Fr. Perturabo. Gra liczb i słów jest nie bez znaczenia: 418 – Wielkie Dzieło realizowane poprzez dźwięk w kontekście 156 – Babalon, która była wielką inspiracją członków The HermAphroditic ChAOrder of the SILVER DUSK, a której to inwokowane są w większości utwory znajdujące się na albumie, stanowią nawiązanie do eleuzyjskich misteriów…
Formuła 156=Musick w pełni została zaprezentowana w wydaniu limitowanym do 156 egzemplarzy, zawierającym bonusowy dysk CD-r.
The HermAphroditic ChAOrder of the SILVER DUSK – jest międzynarodową inicjatywą artystyczno-magiczną osób, parającących się muzyką, visual art.’em, teatrem, rytuałem oraz różnymi formami sztuk multimedialnych, jako czynnikami ziemskiej magii. Działanie grupy stanowić ma kontrapunkt do solarnej i strukturalnej magii Zakonu Złotego Brzasku. Srebrny Brzask eksploruje rdzenne intuicyjne, lunarne i artystyczne postrzeganie magii.