Numer katalogowy

ZOHAR 251-2

Data premiery

21/10/2022

Formaty

CD

COLUMN ONE

W. TRANSMISSION 1

Numer katalogowy

ZOHAR 251-2

Data premiery

21102022

Formaty

CD

Z nieukrywaną radością prezentujemy po raz pierwszy na CD „WORLD TRANSMISSION” – serię rzadkich transmisji, zredukowanych i wykonywanych przez COLUMN ONE w porządku chronologicznym, aby udokumentować niektóre z jej faz. Ta praca nie jest nagraniem. Istnieje przede wszystkim jako ruch, nieskazitelna materia, niezbędna twórcom podczas ich pracy.
W.T.1 został nagrany podczas sesji 12 sierpnia, 27 września i 5 października 1992 r. oraz 23 stycznia 1991 r. i 17 kwietnia 1993r. Wcześniej wydany w 1992 roku na kasecie magnetofonowej zatytułowana „NOWA-RE-GENERACJA”. Znaczenie i funkcja tej serii nie były w tamtym czasie jasno zdefiniowane. Powstały różne niepublikowane wersje Pierwszego Przekazu, z których wszystkie podążały za rozbieżnym naciskiem na ich konceptualny i formalny kierunek. Oryginalnie wydana wersja, która nie jest tutaj uwzględniona, stała się raczej wyznaczonym końcem niż jej początkiem.
To wydanie odnosiło się do korzeni COLUMN ONE, które leżą w kombinacji zakodowanych dźwięków klawiszy i obrazów. Powiązane z nimi stopnie, zgłębiania i wywrotu w głąb świadomości, którą COLUMN ONE pobudza, zgodnie z tym wzorcem w wykrystalizowanym już procesie.
Te nagrania to podstawowe sytuacje. Niczym elementy mebli rozgrywające się bez wariacji w psychicznej Przestrzeni – nie roszcząc sobie pretensji poprzez wolę wejścia do muzycznego wszechświata.
Contact [nagrany w 1993 roku] zmienia zdanie „KIEDY USŁYSZELIŚMY TEN HAŁAS, UPADLIŚMY I UKRYLIŚMY TWARZE” wypowiedziane przez kobiety z Nowej Gwinei. [1984] znalazło się tutaj jako ciekawe znalezisko z dzieciństwa i dokumentuje pierwsze próby eksperymentowania z taśmą i dźwiękiem w 1984 roku.
Wcześniej niepublikowane: contact, alloy, propaganda I, TH W AND [1984].

CD w 6-panelowym ekipacku limitowane do 250 kopii.